Ondrej Cink 1 Aus

Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team zwycięża w wyścigu MTB w austryjackim Lengenlois. W trakcie emocjonującej, weekendowej rywalizacji aż czterech na pięciu zawodników KOCT znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Informacja prasowa

Za nami bardzo dobry, niedzielny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Na pięciu zawodników aż czterech znalazło się w pierwszej dziesiątce a jeden z nich stanął na najwyższym podium. Ondrej Cink nie miał sobie równych i w austriackim Lengenlois pewnie sięgnął po zwycięstwo. Filip Helta dojechał do mety na ósmej pozycji. Aleksandra Podgórska była dziewiąta a Matylda Szczepańska jedenasta. Startujący w Szwajcarii Thomas Litscher był ósmy.

Na starcie w Austrii stawiła się czołówka zawodników. Wyścig odbywał się na bardzo wymagającej i szybkiej trasie. Mimo tego Ondrej Cink prowadził od początku aż do końca zawodów, z rundy na rundę powiększał przewagę, w pełni kontrolował wyścig i pewnie sięgnął po zwycięstwo.


- Zwycięstwo Ondreja to potwierdzenie tego w jak dobrej dyspozycji jest obecnie nasz zawodnik. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa na tej trudnej i wymagającej trasie. Ondrej zwyciężył w trzydziestej edycji zawodów KTM Kamptal Trophy w Lengenlois, to jeden z najstarszych wyścigów MTB w Europie – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.


W tym samym wyścigu w pierwszej dziesiątce a dokładnie na ósmej pozycji zameldował się Filip Helta. W kategorii kobiet dobre rezultaty osiągnęły Aleksandra Podgórska, które na mecie stawiła się jako dziewiąta a Matylda Szczepańska była jedenasta.


W niedzielę, w innym wyścigu, w Szwajcarskim Monte Tamaro Thomas Litscher z KROSS ORLEN Cycling Team zajął ósme miejsce.

- Za nami bardzo dobry weekend jeśli chodzi o start całej drużyny. Oczywiście najbardziej cieszy nas pierwsze miejsce Ondreja ale pozostali zawodnicy także osiągnęli dobre wyniki. Liczę, że w kolejnych startach jak i w całym sezonie będą one jeszcze lepsze. Widzę bardzo dużą motywację poszczególnych zawodników, spodziewam się że w tym sezonie będziemy świadkami bardzo dobrych startów i wielu sportowych emocji – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.


Kolejny wyścig już za tydzień, tym razem sportowcy będą rywalizować w Brazylii oraz w Czechach.