Giant Rozbrat Warszawa EKO mural NATURALNIE Malujemy Murale 76

27 października 2022 roku Giant Global Group obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Informacja prasowa

27 października 2022 roku Giant Global Group obchodzi 50-lecie swojego istnienia. W ciągu tych lat Giant Group rozwinęła się z lokalnego producenta rowerów, produkującego rowery i komponenty rowerowe dla innych marek, w globalnego giganta, obecnego w ponad 75 krajach i zatrudniającego ponad 12 tysięcy pracowników. Stworzyła marki uwielbiane przez ludzi na całym świecie – Giant, Liv, Momentum i CADEX. Bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie, Giant Group wspiera pasjonatów jazdy na rowerze w osiąganiu własnych celów i sięganiu po więcej!

Przed cieszącą się ogromnym zaufaniem konsumentów Giant Group kolejne cele i wyzwania. W nadchodzących latach firma skupi się na zrównoważonym i odpowiedzialnym społecznie rozwoju. Jednym z najważniejszych wyzwań, stających przed Grupą, jak i nami wszystkimi jest ochrona środowiska. Z tego powodu Giant zmienił sposób pakowania swoich rowerów i akcesoriów. Tradycyjne, powszechnie stosowane w pakowaniu rowerów opakowania, zawierające nylon, elementy gumowe oraz plastikowe torebki zastąpiły w 95% materiały nadające się do recyklingu. To ogromny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie zaledwie początek tej drogi.

Giant Group jest również liderem nowopowstałego tajwańskiego Związku Rowerowego na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (BAS), którego członkami są już m.in. Merida, SR Suntour, Tektro, Sram, Trek, Marwi, Maxxis i Fritz Jou. Głównym zadaniem, które stoi przed BAS jest podejmowanie wspólnych działań w celu rozwijania nowych inicjatyw środowiskowych, społecznych i rządowych (ESG- Environmental, Social, Governance) aby razem doprowadzić do zmniejszenia śladu węglowego w łańcuchu dostaw branży rowerowej.

 

50 lat niezapomnianych historii,
50 lat zdobywania doświadczeń,
50 lat wytyczania nowych szlaków
i 135 620 000 sztuk wyprodukowanych rowerów.

 

Źródło: materiały Giant Polska